Pokračuji, kde jsem minule skončil. Pohříchu to trvalo tři roky, během niž, jsem lepil spoustu jiných věcí, a tahle sada ležela ladem. Sešel se mi však Lancaster a bude patrně dioráma, a tím pádem získává tahle sada na aktuálnosti.

Bedforda bohužel nešlo udělat, aby se dal zkonvertovat z MWC na MWD nebo zpět. Což mně trochu mrzí, nicméně, nešlo to ani reálně. Na něm jsem se celkem vycukal na budce, ta úplně ideálne sesadit nešla. Dveře jsem nechal otevřené, tentokrát oboje (stejně by nepasovaly zavřené). Zbytek – až na nutnost občasného užití mírného násilí – byl celkem v pohodě. Patinoval jsem stejnou metodou jako ostatní modely z této sady. Ovšem, nikdy to netrefíte stejně, že.

Další na řadě byla motorka. BSA M20 se skládala toliko ze dvou částí. O své vůli jsem přidal ještě jednu. Zjistil jsem totiž, že slepená nestojí, ale kácí se. Takže jsem ze slídy vystřihl oválek, a přilepil ji na něj. Teď už se nekácí. Patina stejně jako u ostatních. Pigment světlá zem od CMK, rozmíchaný v laku a naředěný.

Jako poslední v téhle sérii jsem sestrojil speciální vozíky na bomby – včetně bomb. To byl taky srandy kopec, neboť některé popisky na této letecké munici byly opravdu mrňavé. Zde jsem patinoval pouze vozíky, ještě před přilepením bomb. Nepředpokládá se, že by bomby na těch vozících trávily delší čas a byly opršelé a rezavé. I když i to se v dějinách stávalo…