Co si představit pod pojmem DIY set ? Set sestavený z jednotlivých modelů vlastní silou 🙂 Tento set se zatím skládá z tahače Hanomag SS-100 Gigant, Meillerwagenu, odpalovací stolice, speciální cisterny na kapalný kyslík a samotné střely A4, která více proslula pod výše zmíněným názvem, zkráceným na V2. Všechny tyto modely pochází z produkce firmy MPM, série Special Armour.
Modely SA se obecně lepí dobře, pokud jsem to pochopil, jsou vyráběny z kvalitnějších forem, než Shortrun, ale v poměrně malé edici – jdu po nich zavčasu, velmi rychle se z nich stávají rarity. Jsou poměrně slušně detailní, ze všech modelů, které jsem stavěl, je stejně detailní Roden, a možná ACE.
Se zbarvením byla trochu legrace. Nejsnazší byla raketa. Ta má oficiální kamufláž, používanou v roce 1944. Podobně jsem kamufláž víceméně dodržel na meillerwagenu – pískový základ se skvrnami hnědé a zelené, byť ne přesně. Techniku v podobné tříbarevné kamufláži používaly dělostřelecké pluky, které na spojence odpalovaly V2. Trochu jsem musel improvizovat u Hanomagu. Ten byl zjevně dělaný s jinou ideou. Plánek nabízí tři zbarvení, z toho dvě patří Luftwaffe – auto se používalo k vlekání těžších letadel – a jedno navrhované auto sice tahalo střely, leč při pokusech na Peenemünde. Co se operačního nasazení týče, návrh žádný. Použil jsem tedy stejné schéma jako u meillerwagenu a značku z tahače z Peenemünde. Trochu jsem se zarazil u kyslíkárny, jejíž návod sice nabízel čtyři verze kamufláže, ale ani jedna příliš nekorespondovala s meillerwagenem a tahačem. Byl jsem na vážkách. Podle starých fotek jsem mohl najít nějaké zdroje, ale mohlo to přidat další nekorespondující volby do výběru. Nebo jsem mohl použít stejné schéma jako u předchozích vozidel. Třetí možností bylo zvolit jednu z navrhovaných kamufláží. Nakonec, po konzultaci, jsem dospěl k názoru, že němci nutně neudržovali jednotnou kamufláž celé jednotky, a zejména ne koncem války. nová technika dostala aktuálně předepsaný vzor, ale pochybuji, že pokaždé přetírali všechno. A-Stoffanhänger tedy dostal nakonec hadovitou kamufláž. To je zatím vše, ale pokračování se chystá – dostal jsem několik odlévaných cisteren, takže stavba bude postupovat vpřed.
- První byl tahač
- Tvoříme šasi…
- …kabinu…
- …a pak to složíme dohromady.
- První vrstva kamufláže…
- …a druhá
- To by bylo.
- Pak Meillerwagen
- Zadní osa…
- …a přední podvozek
- Hlavní rám
- Složit to, a rovně….
- Tahač hotov
- Tohle už se taky rýsuje.
- Rameno nasazeno
- Začínáme raketu
- vymaskováno na kamufláž.
- na druhou vrtsvu.
- Raketa by byla.
- Meillerwagen je pohromadě
- Takový nástřel soupravy
- Porovnání velikosti
- Odpalovací stolice
- Raketa na místě
- Zhruba sestava
- Kyslíkárna v rámečcích
- Kola….jakož i další součásti jsem natřel před lepením.
- podvozek
- Nádrž
- nasucho
- kamuflujeme podvozek
- a nádrž zvlášť
- a potom slepit
No Comments Yet